SENIOR SOFTWARE

Unul dintre cei mai dinamici furnizori locali de solutii software integrate pentru managementul afacerilor!

Aplica acum!

* Politica de confidentialitate

Fa urmatorul pas din cariera ta!

Alatura-te celor peste 150 de angajati intr-unul din cele 4 sedii de birouri din tara: Bucuresti, Cluj-Napoca, Constanta si Iasi.
Consultant Business Intelligence (BI) - Cerinte
  • LOCATIE: Bucuresti
  • DEPARTAMENT: Implementare
  • TIP: Full-time

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • Student / absolvent al unei facultati tehnice
  • Cunostinte de baze de date – SQL
  • Abilitatea de a lucra pe proiecte multiple – managementul cerintelor cu respectarea deadline-urilor
  • Abilitati de rezolvare a problemelor
  • Capacitatea de lucra independent
  • Persoana comunicativa

Reprezinta un plus:

  • Experienta de lucru pe o platforma BI
Consultant Implementare ERP - Responsabilitati

Responsabilitati

  • Invatarea aplicatiilor cu care vei lucra si pe care trebuie sa le implementezi la client
  • Intelegerea nevoilor, cerintelor si particularitatilor clientilor
  • Activitati de implementare a aplicatiilor la clienti (analiza, documentatie, training utilizatori, customizari, teste etc.)
  • Comunicarea continua cu colegii din propriul departament si din alte departamente pentru realizarea cu succes a responsabilitatilor avute
  • Deplasarea la sediul clientilor pentru oferirea de consultanta, training si suport tehnic
  • Respectarea planului de proiect, a deadline-urilor cu mentinerea functionalitatilor solutiei la parametri optimi si a procedurilor de lucru
Consultant Implementare ERP - Beneficii

Beneficii

  • Interactiunea directa cu clientii si oferirea de consultanta pentru implementarea sistemului BI
  • Colaborarea cu clientii la nivel strategic – recomandare de politici, procese, arhitecturi mai bune
  • Livrarea de rapoarte complexe si integrari de date